Kavanoz ve Küçük Ampullerden Işıklandırmalar « Lüks Dekorasyon
dekorasyon dekorasyon ANASAYFA :: Dekorasyon :: Mobilya Modelleri
Buradasiniz: Ana sayfa - Avize Modelleri - Kavanoz ve Küçük Ampullerden Işıklandırmalar


Kavanoz ve Küçük Ampullerden Işıklandırmalar

Kavanozlardan ve küçük ampullerden şık bir ışıklandırma ünitesi oluşturmaya ne dersiniz? Hem çok basit hem de çok şık bu tasarım için için adım adım ilerleyelim.

İlk olarak aynı boyutta kavanozları alın üzerlerinde herhangi bir etiket kalmayacak şekilde temizleyin. Kapaklarında ampulü bağlayacağınız kablonun geçebileceği boyutta delikler açın.

İlk adımı tamamladıktan sonra sırada çember çeklinde bir kadran bulmakta. Metal ya da ahşap olabilecek bu kadranın üzerinde eşit aralıklarla kaç tane kavanoz kullanacağınıza bağlı olarak delikler açın. Ampullerin bağlantı kablolarını bu deliklerden geçirin.

Daha sonra kadrandan geçirdiğiniz kabloları kavanoz kapaklarındanda geçirin ve uçlarına ampulleri bağlayın. Fakat burda önemli bir nokta var. Oluşturacağımız ışıklı üniteyi asimetrik bir şikilde yapacağımız için kabloları uzundan kısaya doğru sıralamamız lazım. İsteğe bağlı olarak daha fazla tasarımlar yapılabilir.

Kapakları delip ampulleri monte ettiktem sonra sırada kavanozları kapaklara takmak ve sabitlemek var.
Kavanozları güzelce kapaklara takın. Eğer isterseniz isteğe bağlı olarak kavanozları dantel gibi detaylar ile süsleyebilirsiniz.

Bu son adım ile birlikte artık çok şık bir ışıklandırma ünitesine sahipsiniz.

Son bir not olarak bu tasarımda kullanacağınız ampullerin ışığı çok güçlü olmamalı.

kavanoz ampuller

 

Bu yazıdan önce Bellona Ortopedik Yatak Modelleri bu makalemiz bellona marka yataklar, bellona ortopedik yataklar ve ortopedik yataklar yazılmıştır.

3.866 views

Etiketler:, , ,


Yorum yapın