Teras Ve Balkon İçin En Yeni Dekorasyon Önerileri           « Lüks Dekorasyon
dekorasyon dekorasyon ANASAYFA :: Dekorasyon :: Mobilya Modelleri
Buradasiniz: Ana sayfa - Bahçe - Teras Ve Balkon İçin En Yeni Dekorasyon Önerileri          


Teras Ve Balkon İçin En Yeni Dekorasyon Önerileri          

Özellikle ilkbahar ve yaz geldiğinde teras ve balkonlar için oluşturulan dekorasyon örnekleri sizin de balkon ve terasınız için alternatifler oluşturabiliyor. Soğuk havaları geride bırakırken güneşin ışıl ışıl pozitif enerji ile uyanmanız ve güne devam etmeniz balkon ve teras ile sağlanır. Günün bir bölümünü güneşin etkisiyle sevdiklerinizle balkonda geçirmeyi sağlayabilirsiniz.

Balkon ve teraslarda içeceğiniz bir yudum çay ya da kahve günün bütün yorgunluğunu alacak ve dinlenmenin tam vakti olduğunu sizlere hissettirecektir. Eğer değişime ve kullanıma uygun bir teras veya balkonunuz bulunuyorsa kafanıza göre dekorasyon yapmanız ve elbette ki teras ve balkon için en yeni dekorasyon önerileri yazımızı okuyarak işin inceliklerine dikkat ederek kendi zevkinizi yansıtabilirsiniz.

Teras ve balkon için en yeni dekorasyon önerileri arasında doğal görünümlü ahşap mobilyalar tercih edilebilmektedir. Retro tarzı tercih etmek istiyorsanız bu alanlarda ağaç masalar ve objeler tercih edebilirsiniz. Sitemizde sizler için hazırlamış olduğumuz içerikler ve galerimizde yer alan görseller teraslarınız için en ideal dekoratif örnekler olacaktır. Eğer teraslı bir evde oturuyorsunuz şanslısınız demektir! Bir de bu alan verimli kullanabileceğiniz bir hale getirebiliyorsa ve arkadaşlarınızla veya yakınlarınızda çay saatlerinizi geçirebileceğiniz bir ortam olarak donatılmaya uygun ise… Kış aylarının vermiş olduğu negatiflikten rahatlıkla kurtulabilirsiniz ve çok daha keyifli bir yazı balkon ya da teraslarınız da geçirebilirsiniz.

Terasınız rüzgar ve güneşe elverişli bir konumda ise böyle bir durumda hem bir rüzgardan etkilenmemek hem de aşırı güneşin sıcaklığını önleyebilmek için güneşlik yaptırabilirsiniz. Bu durumda şemsiye kullanarak hem dekoratif bir görünüm oluşturabilir hem de hoş bir görüntü sağlayabilirsiniz. Yemek yeme ve dinlenme alanı olarak yararlanabileceğiniz terasınızda konforunuzdan ödün vermeyin. Rahat bir ortamda sere serpe uzanabileceğiniz bir hamak veya bir kanepenin olmasını sağlayın. Rahat sandalyeler, puflar, yumuşacık yer minderleri terasının zemininde yer alması gereken ürünler olacaktır. Temizliği kolay sağlanabilen ve toz barındırmayan çeşitli tarzda oluşturulan kilimlerde dekorasyon oluştururken sizlere gerekli olacak ürünler arasında yer almaktadır. Hava karardığında kullanabileceğiniz aydınlatmalar da yine dekorasyonun bütünüyle uyumlu olmalıdır. Aynı zamanda aşırı ışık yaymamakla birlikte karanlıkta kalmanızı engelleyecek şekilde aydınlatmalar tercih edilmelidir. Çoğu zaman bunu fenerler ve minik mumlarla da gerçekleştirebilirsiniz.

Teras ve balkon için en yeni dekorasyon önerileri arasında hasırlar yer almaktadır. Son yıllarda en dikkat çekici ürünler hasırlar olurken ağaç kaplama ve yerler de ağaç kaplama mobilyalar ve minderli kanepeler böyle bir alanda tercihiniz haline gelebilir. Ahşap mobilyalar ve hasırdan oluşturulmuş masalar, kahve ve gri tonlarda döşenmiş eşyalar teras ve balkonlarınız da tarz bir görüntü oluşturabilmek için tercihiniz olacaktır. Geniş bir teras veya balkonunuz bulunuyorsa büyük saksılarda yeşil bitkiler yetiştirebilir veya küçük süs ağaçlar büyütebilirsiniz. Hoş bir görüntü oluşturabileceği gibi bu tür bitkilerin bulunduğu ortamın enerjisini de yükseltecektir.

 

 

Bu yazıdan önce En Yeni Jaluzi Perde Modelleri bu makalemiz 2015 jaluzi perde modelleri, çiçekli jaluzi perde modelleri ve modern salon jaluzi perde modelleri yazılmıştır.

136 views

Etiketler:, ,


Yorum yapın