Alan Tasarrufu Sağlayan Dekorasyon Fikirleri « Lüks Dekorasyon
dekorasyon dekorasyon ANASAYFA :: Dekorasyon :: Mobilya Modelleri
Buradasiniz: Ana sayfa - Dekorasyon - Alan Tasarrufu Sağlayan Dekorasyon Fikirleri


Alan Tasarrufu Sağlayan Dekorasyon Fikirleri

Evleriniz ne kadar geniş ve konforlu olursa olsun hem yaratıcı fikirler üretmek hem de ıvır zıvırlarınızı saklayabileceğiniz alanlar gerekir. Alan tasarrufu sağlayabileceğiniz bölümlerinin olması önemlidir. Alan tasarrufu sağlayan dekorasyon fikirleri ile sizler de kendi yaşam alanlarınıza ekleyebileceğiniz gerek evlerinizde gerek iş yerlerinizde rahatlıkla bu dekorasyon fikirlerinden yararlanabileceğiniz örnekleri kullanabilirsiniz.

Her Alanda Yer Tasarrufu!

Dekorasyon fikirleri sayesinde evinizde banyoda, salonda, mutfakta ve yatak odasında tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek yeterli alana sahip olabileceksiniz. Sınırlı metrekarede evlerinizde alandan tasarruf etmek oldukça önemlidir. Bu tasarrufu sağlayabileceğiniz birçok fikir hazır olarak adresimiz üzerinde görsellerde sizlere sağlanmaktadır. Yaratıcı fikirler ile ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz hem yer tasarrufu sağlarken hem de dağınıklıktan kurtulabileceğiniz örnekler yer almaktadır.

Küçük metrekarelerde yaşam oldukça zordur. Özellikle baza, yatak gibi eşyalar evinizde gereğinden fazla yer kaplamaktadır. Yatak odası duvarlarında en büyük alanı da maalesef yatak dolabı ve gar dolaplar kaplamaktadır. Özel giyinme odalarınız bulunmuyorsa gar dolabınızın yatak odanızdaki en büyük ve en fazla yer gerektiren ürün olduğu bir gerçektir. Böyle bir durumda yatak odalarında dolapları kaldıramayacağınıza göre yataktan tasarruf sağlayabilmek mümkün olacaktır. Yatak odasında dolaplar içerisinden çıkarılan yatak alan tasarrufu sağlayan dekorasyon fikirleri arasından bir tanesi olacaktır.

Gömme yatak alan kazandıran dekoratif fikirlerinden en önemlisi olacaktır. Gar dolabın ortasına monte edilen yatak ile yatak odanızda alan genişliği ve ferahlığı sağlanacak gar dolaplarınızda daha fazla yer olacak ve ortamın daha hoş ve ferah bir ortama kavuşmanız sağlanır.

Geniş merdivenlere raf fikri ile alanı verimli kullanın. Dekoratif olarak bir özelliği olmayan merdivenlerin gereğinden fazla yer işgal etmesi ve gereksiz alan harcaması sizler için olumsuz bir durumdur. Dekoratif fikirlerden yararlanarak geniş olan merdivenlerin duvar kısmından raflar oluşturarak ihtiyaçlarınızı giderebileceğiniz hatta vestiyer fikirleri ile fonksiyonel açıdan daha kullanışlı bir merdiven oluştururken elinize geçen ıvır zıvırlarınızı hatta ayakkabılarınızı da bırakabileceğiniz raflar oluşturabilirsiniz. Hem görsel açıdan estetik bir görüntü sağlamak hem de daha fazla kullanışlı alan yaratmak bu şekilde mümkün hale gelecektir.

Dolap kullanımında maksimum fonksiyon imkanı son dönemde dekoratif örneklerin artması ile sağlanmaktadır.Her alanda yer tasarrufu diyerek kullanışsız dolaplarınızı daha kullanışlı hale getirebilmek için ekstra bölmeler oluşturabilir veya bu dolapların içerisine yeni sepetler ekleterek raylı sistemler oluşturarak da maksimum kullanım imkanı yaratabilirsiniz.

Merdiven altı boşluklarını dinlenme köşesi veya dolap olarak kullanarak alan tasarrufu sağlayan dekorasyon fikirleri arasından bir başkasını inceleyebilirsiniz. Dinlenme köşesi veya kitaplık hatta yatak dolabı şeklinde dolaplar veya raflar oluşturarak kullanabileceğiniz bu alanlar yer tasarrufunun en güzel örneğidir.

Çekmecelerde kargaşadan uzak akıllı kullanım mümkün! Aksesuarlarınız için yeni bir dolap almak veya yaptırmak yerine hali hazırda bulunan çekmecelerinizi akıllı dekoratif depolama alanları ekleterek özel bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Hem kargaşadan uzak kalmayı sağlayacak hem de alan tasarrufu elde etmenizi kolaylaştıracaktır.

Her koşulda depolama alanı oluşturmak ortada kalan eşyalarınızın birçoğunun derlenip toparlanmasını sağlayacaktır. Genellikle bu örnekler merdiven altlarında kalan boşluklar ile sağlanırken çoğu zaman mutfak duvarlarında da depolama alanı oluşturabilmek mümkün.

Bu yazıdan önce İstikbal Son Model Koltuk Takımları bu makalemiz İstikbal Koltuk Takımları, İstikbal Koltuk Takımları Çeşitleri ve İstikbal Koltuk Takımları Modelleri yazılmıştır.

124 views

Etiketler:, , ,


Yorum yapın