Evde Hangi Odayı Nasıl Aydınlatmak Gerekir? « Lüks Dekorasyon
dekorasyon dekorasyon ANASAYFA :: Dekorasyon :: Mobilya Modelleri
Buradasiniz: Ana sayfa - Ev Dekorasyonu - Evde Hangi Odayı Nasıl Aydınlatmak Gerekir?


Evde Hangi Odayı Nasıl Aydınlatmak Gerekir?

Evin aydınlatması bütün eşyalarının ve dekorasyonunun doğru şekilde yansımasını sağlamaktadır. Bunun içinde her odada nasıl bir aydınlatma kullanacağınız konusunda kararsız iseniz sizler için birkaç fikrimiz olacak.

Öncelikle evin ilk giriş kısmı antre, hol ya da koridor olarak adlandırdığımız kısımda ne çok fazla ne de çok az ışıklandırma kullanmamalısınız. Odalarla aynı ışık voltajında aydınlatma tercih ediniz.

Oturma odasında ise aydınlatma seçerken çok fazla ışık veren ampuller olmaması gerekir. Bunun tam tersi de az ışıklandırma olması da odaya sönük bir yansıma yapacağından dolayı karanlık olacaktır. Yemek masanız var ise yemek masasının üzerinde aydınlatma kullanabilirsiniz. Bunun dışında köşelerde ayaklı lambalar olabilir.

Çocuk odasında ise kesinlikle beyaz renkte aydınlatma tercih ediniz. Çocukların göz sağlığını dikkate alarak aydınlatmalar kullanınız.

Yatak odasında ise tavan lambasının yanında gece lambaları da kullanabilirsiniz. Özellikle kitap okumayı seviyorsanız baş ucu aydınlatması sizin için faydalı olacaktır.

Mutfakta ise tezgah üstü aydınlatmanın yanı sıra sıralı avizeler kullanabilirsiniz. Ekonomik olmasına da dikkat ediniz.

aydinlatma modelleri

Bu yazıdan önce Küçük Ev Dekorasyon Modelleri bu makalemiz ev dekorasyonlari, küçük ev dekorasyonu ve küçük evler yazılmıştır.

1.851 views

Etiketler:, , ,


Yorum yapın