Genç Odaları İçin Renk Ve Dekorasyon Seçimi « Lüks Dekorasyon
dekorasyon dekorasyon ANASAYFA :: Dekorasyon :: Mobilya Modelleri
Buradasiniz: Ana sayfa - Genç Odası - Genç Odaları İçin Renk Ve Dekorasyon Seçimi


Genç Odaları İçin Renk Ve Dekorasyon Seçimi

Çocukluktan gençliğe adım atan bireylerin cıvıl cıvıl ve rengarenk yatak odası görünümünden daha sade ve daha kendine özgü bir tarzı olmalıdır. Genç odalarının dekorasyonu yapılırken en önemli konu renk seçimidir. Genellikle kişinin ruh halini yansıtan renkler ve dinlendirici etkisi olduğu düşünülen tonlar bu odalarda seçilmelidir. Genç odaları için renk ve dekorasyon seçimi yazımızın içeriğinde hem hem de görsel olarak sizlere sağlanmaktadır. Odalarınızdan değişim oluşturmak istiyorsanız yazımızda bahsettiğimiz konulara dikkat ederek dekoratif değişiklikler yapabilirsiniz.

Genç odalarında öncelikli olarak renk seçimi yaparken kişinin kendini iyi hissetmesi ders ve sorumluluklarına konsantre olabilmesini sağlayan tonların seçilmesi iyi bir uyku uyumasını sağlayacaktır. Dingin renkler kullanmak yani bireyin tüm ihtiyaçlarını karşılayabileceği bir oda dekorasyonu oluşturmak gerekmektedir. Çocuğunuzun en çok sevdiği tema ve görseller bu odada bulunmalıdır. Gençlerin tercihleri bu yaşlarda özellikle çok hızlı değiştiği için ortak karar vermek ve sizin fikirlerinizi de yansıtan bir oda oluşturmak mümkün olacaktır. Özellikle mobilyalar değiştirilmesi zor olan parçalardır. Bu nedenle daha sade ve uzun süre kullanılacak şekilde seçilebilir. Aksesuarlarda hem çocukluğun hem de gençliğin yansımalarını tercih edebilirsiniz.

Sakin Ve Ferah Bir Görünüm İçin Yeşil ve Pembe

Çocuğunuz için oluşturacağınız genç odaları için renk ve dekorasyon seçimi arasında ilk olarak dingin ve sakin tonlar yeşil ve pembenin uyumludur. Açık tonlarda yeşillerin hakimiyetinde bir oda oluşturarak çocuğunuzun ferah ve aydınlık bir ortamda gününün bir bölümünü geçirmesini sağlayabilirsiniz. Pembe ve yeşil ferahlığı ve modern bir görünümü sağlayabilecek en önemli tonlar arasında yer almaktadır. Çocuğun cinsiyetine göre renk seçimi ve dekorasyon örnekleri farklılık göstermektedir. Ancak kız ya da erkek fark etmeksizin gelişim çağındaki çocukların odaları koyu tonlarda oluşturulmamalıdır. Aydınlık, ferah ve boş alanın fazla olduğu odalar çocuk odaları ya da genç odaları olarak kullanılmalıdır.

Mavi Ve Altın Hakimiyeti

Mavi ve altın rengi genellikle kız çocuklar için ideal renk tonlarıdır. Özellikle de iki kız kardeşin birlikte kullanacağı bir odadan bahsediyorsak mavi ve altın genç odaları için renk ve dekorasyon seçimi olacaktır. Duvarlarda altın duvar kağıtları ve parlaklıklar mavi ve beyaz arasında yumuşak geçişler sağlanarak dekorasyon örnekleri oluşturulabilir.

Lacivert Ve Yeşil Erkek Çocuklar İçin İdeal Tonlar

Erkek çocuklar için beyaz duvarları renkli tablolarla süslemek sade bir yatak başlığının üzerine yeşil, lacivert ve beyaz hâkimiyetinde yatak örtüleri ve nevresim takımları kullanmak ferah bir görüntü sağlar. Raflarda koyu renk çerçeveler tercih etmek ancak içerisinde olabildiğince renkli ve hareketli dekoratif ürünler ile süslemek sade bir yatak tercihi ile sade bir görünüm oluşturmak mümkün olacaktır. Alanınız dar ise fonksiyonel raflardan ve dolaplardan yararlanmak da mümkün hale gelebilir. Çocuklarınız için oluşturacağınız alanlar özellikle de iki çocuk için ortak bir yaşam alanı olacaksa o zaman ranza tarzı yataklarda farklı dekorasyon fikirlerinden yararlanabilirsiniz.

 

Bu yazıdan önce Merinos 2014 Yemek Masası Modelleri ve Fiyatları bu makalemiz merinos, merinos yemek masası ve renkli yemek masası takımları yazılmıştır.

162 views

Etiketler:, , ,


Yorum yapın