Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür? « Lüks Dekorasyon
dekorasyon dekorasyon ANASAYFA :: Dekorasyon :: Mobilya Modelleri
Buradasiniz: Ana sayfa - Pratik Bilgiler - Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?


Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür?

Duvar kağıtları her ne kadar kullanması da güzel olsa da değiştirmek istediğinizde zorlanabilirsiniz. Dışarıdan bakıldığında çok çabuk çıkacak gibi görünse de aslında o kadar da kolay olmamaktadır. Fakat anlatacağım yöntem sayesinde hem eviniz daha az kirlenecek hem de kolayca çıkartabileceksiniz.

Öncelikle odanızın taban kısmı batmaması için odanızın büyüklüğü kadar naylon ya da kartonlar seriniz. Eşyalarınızı da bir yere topladıktan sonra prizlerinizin üzerini kapatınız. Çünkü su kullanılacağı için herhangi bir kaza ile karşılaşmamanız gerekir. Sonra büyük bir kova hazırlayıp içine ılık su doldurunuz. Bu suyun içine biraz bulaşık deterjanı, yumuşatıcı ya da duvar kağıtlarını sökücü kimyasalları dökünüz. Duvarı ıslatabilmek içinde geniş ve kalın sünger kullanarak bu kovaya batırıp yavaş yavaş duvar kağıtlarını üzerine sürünüz. Hatta duvar kağıdının suyu emmesi için delikler açabilirsiniz. Daha sonra spatula ya da kazıyıcı başka bir aletle yavaş yavaş duvar kağıdınız çıkartabilirsiniz. Yalnız çıkartırken duvarı tahriş etmekten kaçının. Eğer el ile kolay çıkıyorsa spatula kullanmanıza gerek kalmayacaktır.

Duvar Kağıdı Nasıl Sökülür

Bu yazıdan önce Mutfak Temizliğine Dekoratif Çözümler bu makalemiz , mutfak dekorasyon ve mutfak için pratik bilgiler yazılmıştır.

1.146 views

Etiketler:, , , ,